Prijava na Dan Japonske

Genki center v sodelovanju z Veleposlaništvom Japonske v Sloveniji že sedmo leto zapored pripravlja največji tradicionalni festival japonske kulture v Sloveniji. Tokrat so se nam pri soorganizaciji pridružili tudi Narodni muzej in Slovenski etnografski muzej, saj bomo tudi letos gostili prireditev na njihovi lokaciji.

Dogodek bo potekal v soboto 23. junija 2017 na Muzejski ploščadi na Metelkovi.

 

POVABILO K SODELOVANJU:

K sodelovanju poleg že obstoječih sodelujočih skupin in posameznikov vabimo nove obraze, ki bi želeli popestriti dogajanje na prizorišču. Vsako leto se nam pridruži preko 50 različnih podjetij, društev, skupin in posameznikov, skupno z več kot 250 sodelujočimi, ki skrbno in z navdušenjem vsako leto pripravljajo bolj bogat in pester dogodek. Letos se lahko prijavite tudi vi. Več o prijavi na tej strani:

KAKO SE PRIJAVITI K SODELOVANJU

 

Pismo prireditelja:

Letos, v letu 2018 si obetamo prireditev, ki bo ponovno potekala na prostem, v uspešnem sodelovanju med Genki centrom in Veleposlaništvom Japonske v Sloveniji, ter s povabilom Etnografskega muzeja, da prireditev ponovno pripravimo na prijetni lokaciji v osrčju Ljubljanskega centra, na njihovi Muzejski ploščadi.

Za konec junija, kot je planiran dogodek, tako ohranjamo podoben koncept prireditve, kot lansko leto, saj se je izkazalo, da je tako vsebina, kot tudi lokacija všeč ne le nam, temveč tudi obiskovalcem.

Lansko leto se je predstavilo okoli 50 podjetij in društev z najrazličnejšimi vsebinami, imeli smo več kot 20 novih vsebin, prav tako pa se je v skupnem številu odzvalo preko 250 sodelujočih. Našteli smo več kot 2500 obiskovalcev, ki so se lahko sprehodili med stojnicami, po skorajda že mali “vasici” japonskih kulturnih, jezikovnih, umetniških in kulinaričnih vsebin.

Prav tako smo v obeh objektih – Narodnem muzeju, ter Etnografskem muzeju Slovenije  pripravili celodnevne vsebine v obliki predavanj o japonski kulturi, borilnih veščinah, jeziku, pisavi, japonskih oblačilih ter  med drugim pripravili delavnice ikebane, japonskega čajnega obreda chado, japonske kaligrafije, ter gostili razstavo fotografij na Japonskem živečega fotografa Gorazda Vilharja. Na zunanjem odru so se predstavili v Sloveniji živeči japonski umetniki, ter slovenska glasbenica, ki se predstavlja z japonskimi pesmimi. Preko celega dneva so se tako odvijale številne vsebine, ki so pestrile našo prireditev.

Letos nameravamo ohraniti veliko vsebin, ki so se izkazale za dobre ter jih nameravamo dopolniti s svežimi in novimi tematikami, v upanju, da k sodelovanju pritegnemo tudi tiste, ki z nami še niso sodelovali. Za vas pa se tudi letos trudimo, da bo prireditev ponovno polna dogajanja ter prijetnih vsebin za vsakogar. Tako se predvsem veselimo zanimivega glasbenega obiska, novih predavateljskih vsebin, ter novih vsebin, ki nam jih bodo v nove oblike zapakirali že obstoječi sodelujoči na stojnicah.

Vedno večja ekipa prostovoljcev, študentov japonologije ter zanos nas prirediteljev upa in si želi ustvariti nekaj v čemer lahko vsi uživamo in se veselimo ob spoznavanju japonske kulture kar tukaj, na domačih tleh slovenske prestolnice.

V kolikor imate kakšne ideje, priporočila za izboljšavo ter dopolnitev našega programa, smo vam vedno pripravljeni prisluhniti.

Veselimo vse vašega obiska!

Maja Pešelj

vodja organizacije